Orły Górskiego

W 1972 r. na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Monachium drużyna piłkarska Kazimierza Górskiego zdobyła złoty medal pokonując Węgry 2:1. Zwycięstwo to uważane jest za jeden z największych sukcesów polskiej piłki nożnej, które otworzyło drogę do kolejnych: trzeciego miejsca w mistrzostwach świata oraz drugiego na Olimpiadzie w 1976 r.

Z okazji 45. rocznicy tego wydarzenia zorganizowano uroczyste spotkanie, na którym wspólnie wspominano tamte chwile. Bohaterami opowieści byli nie tylko piłkarze i trener, ale również zespół medyczny, dziennikarze, obsługa organizacyjna całego przedsięwzięcia. Przywoływano atmosferę, która panowała wtedy w kraju. Skrót z uroczystości przygotowało studio filmowe Simple Frame – producent filmów oraz animacji promocyjnych.

Materiał może pełnić funkcje pamiątki, zarówno odnoszącej do wydarzeń z przeszłości jak i samego spotkania po latach. Promuje polski futbol oraz przypomina zasłużone dla niego postaci. Podniosła muzyka wzmaga poczucie dumy z sukcesu sportowców. Archiwalne zdjęcia wprawnie wmontowane w relację kreują sentymentalną atmosferę.

Dom produkcyjny Simple Frame tworzy skrótowe relacje z różnego rodzaju przedsięwzięć: konferencji, gali, bankietów. Każdy zmontowany materiał oddaje specyfikę czasu i miejsca oraz dramaturgię zdarzenia. Materiał filmowy jest czymś więcej niż tylko prostą rejestracją spotkania. Profesjonalnie wykonany staje się reportażem o określonej narracji.